Тіні для повік — засіб декоративної косметики, що застосовується для макіяжу очей.
Тіні для повік використовувалися в косметиці з давніх часів. При розкопках в Єгипті була виявлена перша фарба для повік з сурми і сажі. Римлянки вже в середині першого століття н.е. сурму використовували в якості тіней для повік.
Тіні для повік є універсальним засобом, і можуть застосовуватися в макіяжі не тільки око. Залежно від текстури, їх використовують для боді-арту, гриму або творчого макіяжу. Тіні, як правило, безпечні для нанесення і тривалого носіння на шкірі. Вони не обмежують виділення шкірного сала і доступ повітря.
При застосуванні на повіках тіні використовують, щоб скорегувати форму очі, підкреслити їх колір, візуально збільшити очі або привернути до них увагу. Для нанесення тіней використовують пальці, аплікатори і кисті. Кисті вважаються найбільш підходящим інструментом, різні форми ворсу застосовують для різних елементів макіяжу.
Види тіней для повік
Сухі текстури
- Пігменти — найбільш універсальний вид тіней. Являють собою порошок, який наноситься на шкіру. Для підвищення стійкості пігментів використовують спеціальну базу під тіні, забезпечує прилипання частинок до шкіри. Пігмент — це чисте барвник, який застосовують не лише на очах, часто змішуючи з іншими продуктами для зміни текстури.
- Запечені — розсипчасті компоненти для тіней, змішані з водою, після цього запечені в спеціальній печі при температурі не менше 60 градусів. Володіють м'якою і тонкою текстурою і яскравим перламутровим блиском, зручні у використанні. Отримані таким чином тіні легко наносяться, не розсипаються і довгий час тримаються на повіках, дають світиться ефект. Наносяться пальцем, пензлем, аплікатором і т. д. можна Наносити у сухому вигляді або вологою пензлем.
- Пресовані, сухі тіні — тіні на сухий порошкоподібної основі, щільно утрамбовані в металеву основу. Це найбільш популярні види тіней. Склад аналогічний складу пудри: тальк, гідроксид хрому, окис цинку, двоокис титану, стеарат цинку і магнію, каолін, фарбувальні і перламутрові пігменти і т. д.
Сухі текстури більш безпечні з точки зору гігієни використання. Для знезараження поверхні сухих тіней візажисти використовують спеціальні гігієнічні спреї або розпилюють на них спирт. Для підтримки чистоти продукту слід уникати попадання в нього бруду, пилу і будь-яких рідин.
Рідкі та гелеві текстури
- Тіні для повік у вигляді олівців (eyelid stick; pencil eye-shadow; eye-shadow pencil; eye-shadow stick) відносяться до крем - або гелевим текстур. Випускаються у вигляді традиційного олівця або олівця в пластиковому корпусі, іноді у вигляді механічного олівця висувним грифелем. Товщина таких олівців коливається від 8 до 15 мм. До складу олівців входять безводні суміші жирових речовин та восків: бджолиний віск, віск воско носной пальми і свічкового дерева, суміш парафіну та церезину, стеаринова кислота, жироподібні речовини, завдяки яким досягається відповідна консистенція і зменшується твердість олівця. Стійкість таких тіней сильно варіюється, нерідко для їх закріплення використовується суха текстура (пігменти, пресовані, сухі тіні, безбарвна пудра).
- Крем (рідкі, кремо подібні тіні) — тіні на жировій основі. Наносяться пальцем, пінопластовим аплікатором або пензликом, краще синтетичної, так як синтетичний матеріал вбирає продукт менше, ніж натуральний. Як правило, водостійкі. Крем-тіні застигають через деякий час після нанесення, тому для створення розтушовування потрібен досвід.
- Рідкі тіні — відносно новий вид тіней. Упаковка нагадує упаковку блисків для губ, використовується аналогічний аплікатор. Такі тіні застигають при нанесенні, що забезпечує їм стійкість.
Гігієна використання рідких текстур полягає в тому, щоб не наносити безпосередньо на шкіру. Візажисти використовують спеціальні металеві або пластикові панелі і лопатки, або чистою лопаткою переносять невелика кількість продукту на попередньо вимиту руку.
Характеристика тіней за наявності блиску
- Матовые тени — самый популярный вид среди профессиональных визажистов. Используются для натурального (естественного) макияжа. Матовые тени нередко используются как базовые, комбинируются с другими видами.
- Тени с атласным сиянием — также их называют «сатиновыми». Такие тени выглядят более естественно, они подражают эффекту увлажненной человеческой кожи. Они наиболее популярны среди начинающих, так как с ними просто работать. Сатиновый блеск предполагает выраженный блик, но отдельные блестки не видны.
- Тени с шиммером (с блестками) — в зависимости от размера и количества блесток, тени с шиммером могут выглядеть и как глянцевая поверхность, но с более выраженным сиянием, чем сатиновые, и как россыпь отдельных блесток. Тени с шиммером могут быть на цветной базе, то есть блестки добавляются к матовым теням. Шиммер на прозрачной базе может ложиться на кожу менее плотным слоем, и его оттенки могут меняться в зависимости от цвета теней, который нанесли под низ.
- Дуохромы — подвид теней с шиммером или атласным сиянием, характеризуется изменением оттенка в зависимости от угла падения света. Для такого эффекта используется измельченная слюда.
Ещё одной важной характеристикой теней является пигментированность. В частности, тени для домашнего применения делают полупрозрачными, чтобы уменьшить количество ошибок и избавить от необходимости растушевки. Профессиональные тени более плотные, укрывистые, что позволяет с первого слоя создать яркий макияж.
- 101b-78k-87zМенше 3 од.
- ME-02-GsВ наявності
- M374-15/0821Менше 3 од.
- EC-218Менше 3 од.
- EC-26Менше 3 од.
- EC-02Менше 3 од.