Словник косметичних продуктів
Що таке бронзатор? Чи є різниця між шиммером і хайлайтером? Чим консилер відрізняється від тонального крему? Виробники косметики і глянсові журнали просто завалюють нас незрозумілими термінами з лексикону професійних візажистів.
Короткий словник косметичних термінів допоможе вам краще орієнтуватися у багатому світі сучасного макіяжу і зрозуміти, які кошти дійсно необхідні вам для щоденного використання, які краще залишити для створення урочистих вечірніх образів, а без яких ви цілком можете обійтися без шкоди для власної краси.
Антисерн (фр. anticerne)
Высветляющий коректор від кіл під очима для легкого макіяжу. Цей термін зустрічається в засобах французьких косметичних марках (Dior, Bourjois та ін) Практично позбавлені маскуючої здібності, тому не підходять для камуфляжу серйозних недоліків шкіри (прищі, почервоніння тощо). Зате містять світловідбиваючі частинки, завдяки яким розсіюється світло: затемнення під очима і зморшки візуально стають менш помітними. Виробляються в різноманітному вигляді — від рідких коректорів з пензликами до щільних в стіках (див. нижче стік).
Бронзери (англ. bronzer)
Засоби для додання шкірі засмаглого виду. Інші назви — бронзанти або бронзирующие кошти. Випускаються майже всіма косметичними марками. Матові бронзирующие кошти можна використовувати для всієї поверхні обличчя, але стежте, щоб тон шкіри не відрізнявся від шиї. Блискучі доречніше для вечірнього макіяжу, їх потрібно наносити на окремі ділянки обличчя (щоки, спинку носа, підборіддя), зону плечей і декольте. Виробляються у вигляді пудри, в рідкому, кремовому вигляді і в стіках (див. нижче стік).
Гліттер (англ. glitter)
Сухі розсипчасті блискітки. Випускаються професійними марками та спеціалізованими марками косметики для сцени. Використовуються для створення спецефектів в макіяжі і зачісках: за допомогою блискіток можуть засверкать ваші очі, губи, тіло і волосся. На сухій поверхні блискітки не закріпляться, тому для макіяжу нанесіть їх на рідку або жирну основу. Для нанесення блискіток на тіло змішайте їх з зволожуючим молочком або маслом для тіла. У зачісках краще всього наносити на гель. Гліттер надає образу карнавальну яскравість, відмінно виглядає в дискотечних променях, але не годиться для офіційних урочистостей і, тим більше, для денного макіяжу.
Консилер (англ. consealer)
Камуфлирующие кошти для маскування проблемних ділянок шкіри особи й тіла від синців, прищиків і лопнули сосудиков до рубців та опіків. Використовуються для будь-якого виду макіяжу і випускаються всіма марками декоративної косметики. Маскуюча здатність консиллеров досягається за рахунок великого вмісту в них спеціальних пігментів, тому консиллеры, на відміну від тональних кремів, використовуються локально, тобто безпосередньо на проблемних зонах, а не на всьому обличчі. Виробляються в самому різноманітному вигляді, тому їх текстуру, тон і колір слід вибирати залежно від типу шкіри і суті проблеми.
Коректор (англ. corrector)
Засоби для корекції (зміни) форми і окремих ділянок обличчя. Найчастіше використовуються в професійному гримі (для фотозйомок, сцени) або ліфтинг-макіяжі, окремі елементи корекції підходять для вечірнього макіяжу. Професійні марки випускають панелі коректорів, в звичайному макіяжі їх роль можуть виконувати різні косметичні засоби. Коректори бувають двох видів: высветляющие (наносяться в центр чола, підборіддя, на вилиці, на спинку носа і т. д.); затінюючі (наносяться по нижньому контуру особи, у западинку вилиць, на крила носа і т. д.) Приклад використання коректора у вечірньому макіяжі: нанесіть высветляющий коректор (світлу пудру або люминайзер — див. нижче) високо на вилиці ближче до очей, а затемнює коректор (темну пудру або бежево-коричневі рум'яна) у западинку скул. Завдяки грі світла і тіні у вас на обличчі з'являться чіткі вилиці, як у Марлен Дітріх.
Лайнер (англ. liner)
Засоби для підводки очей або губ. Існують рідкі лайнери для підводки контуру очей (eyeliner), які випускаються у флакончиках з пензликами або у вигляді фломастерів, і звичайні олівці.
Люминайзер (англ. luminizer)
Інша назва — иллюминайзеры. Кошти з висвітлюючим ефектом для додання сяйва шкірі, яке досягається за рахунок вмісту найдрібніших світловідбивних частинок. Випускаються багатьма марками. Їх сяючий ефект дуже м'який, тому можуть бути використані навіть для легкого денного макіяжу для розстановки світлових акцентів (вилиці, центр чола і підборіддя, під бровою). Проводяться практично в будь-якому вигляді від пудр, флюїдів і стіків до маскують консилерів і засобів по догляду за шкірою з ефектом сяйва.
Мінеральна косметика (англ. mineral makeup)
Декоративна косметика, що складається з речовин мінерального походження. Не містить хімічних барвників, спирту, консервантів і інших косметичних інгредієнтів. Багато марки випускають найрізноманітнішу мінеральну косметику (консилери, тональні основи, пудра, рум'яна і ін), яка дозволяє виконувати всі види макіяжу. Натуральні речовини наділяють косметику антисептичним ефектом, не дратує чутливу шкіру і забезпечують захист від сонця. Завдяки абсорбуючим здібностям мінеральна косметика особливо показана при жирній шкірі. Через насиченість пігментами засоби слід наносити в невеликих кількостях, користуючись густим пензликами.
Пігменти (англ. pigments)
Максимально насичені колірними пігментами кошти, схожі на розсипну пудру дуже яскравих відтінків. Проводяться професійними косметичними (MAC, Make Up For Ever) і деякими марками мінеральної косметики. Можуть бути використані самі по собі (наприклад, як тіні для повік, для фейс-арт та боді-арту) і змішуватися з будь-якими іншими сухими засобами (наприклад, із звичайною пудрою) для створення незвичайних ефектів в макіяжі.
Засіб (англ. plumper)
Кошти, що створюють короткочасний ефект збільшення об'єму губ, що триває в середньому 1-3 години. Раніше випускалися спеціалізованими марками, тепер з'явилися у найвідоміших брендів. Пламперы містять спеціальні компоненти (корицю, імбир, червоний перець та ін), що викликають відчуття печіння і приплив крові до губ, завдяки чому вони стають більш об'ємними і пухкими. Виробляються у вигляді кольорових помад, блисків, бальзамів і безбарвних кремів для губ.
Праймер (англ. primer)
Загальноприйнята назва основ (баз), які наносяться в якості підготовчого етапу на зволожуючий крем під тональну основу і забезпечують особливу стійкість макіяжу. Випускаються багатьма марками. Вирівнюють рельєф шкіри (особливо актуально при нерівній, горбистою шкірі і зморшках), поглинають піт, забезпечуючи ефект матовості, надають бархатистість. Існують як основи для особи (прозорі бази з вмістом силікону), так і бази для очей і губ (тілесні або прозорі). Випускаються також бази під туш, що додають додатковий об'єм віям.
Стік (англ. stick)
Косметичні засоби у вигляді щільно спресованого крему. У вигляді стіків випускаються консилери, тональні основи, рум'яна, бронзеры. Багато насичені кольоровими пігментами і завдяки жирною текстурою особливо підходять сухій шкірі.
Тонуючий гель для губ (англ. lip stain)
Напівпрозорі кошти на водній або гелевою основі, які можуть бути використані для губ і щік. Виробляються різними марками, але поки що маловідомі в Росії. Надають губах і щоках абсолютно натуральний ефект яскравості, як ніби ви тільки що покусали губи або поскубли себе за щічки, тому чудово виглядають в денному макіяжі. Із-за особливостей текстури миттєво висихають, тому наносити і розподіляти їх слід швидко. Випускаються у вигляді гелів-блисків, бальзамів в баночках, фломастерів і у флакончиках з кулькою, як у роликових дезодорантів.
Фіксатор (англ. fixer)
Закріплювачі макіяжу у вигляді спреїв, наносяться як фінальний акорд у виконанні макіяжу. Випускаються професійними (MAC, Make Up For Ever) і рідше непрофесійними марками (Clarins). Забезпечують макіяжу особливу стійкість і надають відчуття свіжості шкірі.
Рідина (англ. fluid, liquid foundation)
Рідкі, текучі косметичні засоби. Зазвичай так називають рідкі тональні основи, але у вигляді флюїдів можуть випускатися і інші засоби.
Хайлайтер (англ. highlighter)
Высветляющие коректори. На відміну від люминайзеров хайлайтеры не обов'язково надають шкірі сяйво, їх основне значення у створенні світлового рефлексу. Наприклад, завдані під брову світлі тіні виступають в ролі освітлення: оптично збільшують очі і «відкривають» погляд — цей прийом використовується для будь-якого виду макіяжу від легкого денного до сценічного.
Кольорова база під макіяж (англ. tinted/color makeup base)
Кольорові основи (бази) під макіяж, наносяться на зволожуючий крем під тональну основу. На відміну від звичайних праймерів основне значення кольорових баз не надати стійкість макіяжу, а вирівняти тон шкіри. Бази тілесних відтінків (персикові, абрикосові та ін) надають шкірі здоровий, сяючий вигляд, білі бази освітлюють тон особи. Бази інших відтінків діють як нейтралізатори: зелені маскують червоність, бузкові жовтизну, блакитні помаранчевий відтінок засмаги. Використовуйте бази для створення ідеального тону особи для урочистих випадків, у повсякденному ж макіяжі досить консилера і тональної основи. Зазвичай випускаються у вигляді флюїдів.
Шімер (англ. shimmer)
Засоби для надання блиску і сяйва шкірі. Випускаються багатьма марками. На відміну від люминайзеров входять до їх складу блискітки більш великі, їх можна розгледіти неозброєним оком. Тому сяйво шимерів більш яскраве і помітне, що робить їх ідеальними для створення вечірнього, святкового й урочистого образу. Але не зловживайте блиском: топ-візажист Боббі Браун радить використовувати шімер тільки на одній ділянці особи для денного макіяжу і на двох для вечірнього. Найчастіше виробляються у вигляді пудри і наносяться поверх тональної основи і (або замість) звичайної пудри.